Vaterpolo Utakmica se održava u spomen na ljeto 2012. kada je osnovan VK "Crikvenica"

Nakon mnogo neizvjesnosti uzrokovanih predviđanjima u pogledu vremenskih prilika, na Gradskom plivalištu odigrana je tradicionalna revijalna utakmica između Vaterpolo kluba Crikvenica kao domaćina i crikveničkog Dobrovoljnog vatrogasnog društva. Utakmica se održava svake godine u spomen na ljeto 2012. kada je osnovan Vaterpolo klub "Crikvenica" i to samo nekoliko dana nakon što je suzbijen katastrofalni požar na području Crikvenice i okolice, zahvaljujući trudu naših hrabrih vatrogasaca i mnogih sugrađana. Kao izbornik VKC-a imenovan je Karlo Stipanić, a za izbornika vatrogasaca Igor Hrelja. Utakmica je bila uzbudljiva, uspjela je privući mnogo znatiželjnika na tribinama koji su imali prilike uživati u atraktivnim vaterpolskim potezima i šalama igrača. Kao zanimljivost navodimo da je za momčad VKC-a nastupio i Jörg Mäser, inače bivši austrijski vaterpolski reprezentativac, koji je oduševljeno prihvatio poziv za sudjelovanje na utakmici. Vatrogasci su ušli odlučnije u utakmicu te su uspjeli povesti sa čak 5-1 nakon prvog poluvremena. Međutim, vaterpolisti zbijaju redove i početkom posljednje četvrtine uspijevaju izjednačiti na 6:6. Vatrogasci pokazuju pri kraju utakmice zavidnu borbenost i odlučnost te uspijevaju iščupati pobjedu od 8:7 golom 9.-godišnjeg Lukasa Pavlića, inače člana Škole vaterpola VKC-a. VKC: Danko Domijan, Filip Cvetković, Luka Lončarić, Jörg Mäser, Luka Car, Borna Stojčić Mureta, Marko Brnjac, Leon Klarić Babić, Bože Galić i Karlo Stipanić (selektor) DVD Crikvenica: Davor Das Matejčić, Damir Peko Lončar, Ivica Dedi, Ivan Miličević, Bojan Car, Deni Pavlić, Lukas Pavlić, Mladen Gržičić, Sandro Pavličević i Igor Hrelja (selektor)